13
Úno

Workshop v Bílé Třemešné 10.2.2018

Bylo skvělé, že děti opět dostaly příležitost naučit se náročnější techniky různých skoků. Tentokrát jsme se věnovali tzv. flow, což je více pohybů spojených do jednoho plynulého běhu. Učili jsme jak docílit co největší úspory energie a zároveň proběhnout celou dráhu co nejrychleji. 

Další technikou, kterou jsme zdokonalovali byl cat leap v různých variantách (v běhu, z místa, do výšky apod.), čili doskok na překážky, kdy se traceur chytí za ruce za hranu překážky (v tomto případě žebřin).

Věnovali jsme se samozřejmě i dalším technikám a skokům. Například nás na jednu stranu potěšilo, že děti moc neuměly používat odrazovou trampolínu, protože jsou zvyklé na tvrdý odraz. Je to dobře, protože díky tvrdým odrazům budou lehce zvládat další skoky.

Zjistili jsme, že u většiny je nutné více se věnovat protahování a posilování celého těla. Správné provedení těchto cvičení na každém workshopu probíráme dvakrát – na začátku během zahřátí a na konci, kdy by protahování mělo být intenzivnější. Chápu, že to děti moc nebere, ani trenéry ne, ale je to důležitá součást tréninku a kromě zlepšení výkonu se tím předchází zraněním. Věřím, že na příští workshop 3.3. u všech uvidíme zase zlepšení a budeme moci pokročit opět k náročnějším technikám.

Všem, kteří se nemohly zúčastnit kvůli nemoci přejeme rychlé uzdravení a těšíme se na ně na příště.

Odkazy:

Fotogalerie
Rezervace 3.3.