09
Bře

Shrnutí víkendových workshopů

Z Prahy za námi přijel Marek Toman, který funguje v neziskovce Ulice dětem o.p.s. ve které kromě parkouru organizují různá vystoupení a tréninky v mnoha streetových sportech. Jsme rádi, že se uvolnil i pro náš workshop do Bílé Třemešné a Trutnova.

Děti byly podle očekávání nadšené z nafukovacího pásu, tzv. airtracku, který máme půjčený od firmy Pad-boards.com z Trutnova. Slouží k tréninku akrobacie a díky stlačenému vzduchu pruží a pomůže v odrazech. Nepropadá se jako trampolína, takže je možné se na skok pohodlně rozeběhnout.

Mimo akrobacii na airtracku jsme se tentokrát soustředili na kombinaci skoků ve flow (plynulý pohyb), především ve skocích zvaných stride a precission a také jsme se učili padat, tak abychom předešli zranění, které je, stejně jako u jiných sportů, téměř nevyhnutelné. Je dobré být na to připravený.

Od minule již byl, aspoň u některých, vidět pokrok ve zpevnění těla díky posilování a protahování a zaslouží si pochvalu. Někteří na tom naopak ještě musí zapracovat, abychom na dalším soustředění 7.4. v B. Třemešné a 8.4. v Trutnově mohli trénovat náročnější techniky s kombinací např. vrutů, skoků z hrazdy apod.

Budeme se těšit na příště!

Rezervace místa:
Bílá Třemešná
Trutnov

Nápady a připomínky