POKRAČUJTE DOLŮ

WORKSHOPY

TRÉNINKY

KEMP

AKTUÁLNÍ INFORMACE

13
Úno

Workshop v Bílé Třemešné 10.2.2018

Bylo skvělé, že děti opět dostaly příležitost naučit se náročnější techniky různých skoků. Tentokrát jsme se věnovali tzv. flow, což je více pohybů spojených do jednoho plynulého běhu. Učili jsme jak docílit co největší úspory energie a zároveň proběhnout celou dráhu co nejrychleji. 

Další technikou, kterou jsme zdokonalovali byl cat leap v různých variantách (v běhu, z místa, do výšky apod.), čili doskok na překážky, kdy se traceur chytí za ruce za hranu překážky (v tomto případě žebřin).

Věnovali jsme se samozřejmě i dalším technikám a skokům. Například nás na jednu stranu potěšilo, že děti moc neuměly používat odrazovou trampolínu, protože jsou zvyklé na tvrdý odraz. Je to dobře, protože díky tvrdým odrazům budou lehce zvládat další skoky.

Zjistili jsme, že u většiny je nutné více se věnovat protahování a posilování celého těla. Správné provedení těchto cvičení na každém workshopu probíráme dvakrát – na začátku během zahřátí a na konci, kdy by protahování mělo být intenzivnější. Chápu, že to děti moc nebere, ani trenéry ne, ale je to důležitá součást tréninku a kromě zlepšení výkonu se tím předchází zraněním. Věřím, že na příští workshop 3.3. u všech uvidíme zase zlepšení a budeme moci pokročit opět k náročnějším technikám.

Všem, kteří se nemohly zúčastnit kvůli nemoci přejeme rychlé uzdravení a těšíme se na ně na příště.

Odkazy:

Fotogalerie
Rezervace 3.3.

05
Úno

Workshop v Trutnově

Při včerejším (4.2.) soustředění v Trutnově se nás kvůli nemocím sešlo o něco méně, než obvykle. Dětem jsme se tedy mohli věnovat více a stihli jsme víc pohybů, než bylo v plánu. Potěšilo nás, že mezi dětmi bylo nezvykle hodně holek a to hlavě proto, že za námi na tento workshop přijela Sára Peterková až ze Žďáru nad Sázavou, která patří mezi nejlepší freerunnerky u nás a holky aspoň viděli, že parkour a freerun nejsou disciplíny jen pro kluky. 

Tento rok to byl v Trutnově již druhý workshop, takže jsme pracovali na složitějších technikách na několika stanovištích. Patřila mezi ně flow (plynulý pohyb přes více překážek) nebo třeba cat leap či příprava na cork 360°, kterou měl na starosti David Kašpárek – dvojnásobný mistr ČR a jeden z TOP freerunnerů u nás.

Těšíme se na příští workshop, který na stejném místě proběhne 4.3. a kam určitě opět přivezeme nějakého zkušeného freerunnera, který má co předat. Moc si vážíme pozitivních reakcí, které dostáváme od dětí i jejich rodičů. Motivuje nás to k lepším výkonům a propracovanějším programům seminářů.

Odkazy:

Kompletní fotogalerie
Rezervace 4.2.
Připomínky (anonymně)

30
Led

Workshop ve Vrchlabí

Kapacita workshopu ve Vrchlabí 28.1. se lehce naplnila a v tělocvičně Oliver DDM Pelíšek se naši instruktoři Jim Dohnal, David Kašpárek a Kuba Zákravský měli co ohánět, aby vše proběhlo plynule. Všechno dobře dopadlo a věřím, že děti si odnesli spoustu nových poznatků a zkušeností pro svůj trénink. Slíbily, že budou trénovat tak, aby se na dalším workshopu 18.2. mohli naučit další a náročnější techniky pohybu.

Děkuji za vstřícnost a ochotu paní Čivrné a panu Fiedlerovi z DDM Pelíšek. Také paní Lukešové za podněty k přípravě workshopu a jeho propagaci a za skvělou pomoc v průběhu akce Vendule Bohušové.

Odkazy k akci:

 

16
Led

Workshop v Hořicích

V sobotu 13.1. proběhl poprvé parkourový workshop v Hořicích. Večer před workshopem přišlo ještě několik přihlášek a my do druhého dne již nesehnali další lektory. Proto se dětem celý den věnoval Jim Dohnal a s organizačními záležitostmi pomáhala Vendula Bohušová.

Z našeho pohledu celé odpoledne proběhlo velmi plynule a aktivně. Děti si pohyb užívaly a dostalo se jim skvělé výuky správných technik základních skoků a přeskoků, které mohou využít při dalším hořickém workshopu 17.2.

Snad jedinou nepříjemnou událostí, která se stala byl lehce zraněný kotník. To se povedlo při nácviku backflipu. I takové věci občas k tréninku patří a my přejeme zraněnému trpělivost a rychlé uzdravení.

Těšíme se na příště a nezapomeňte se podívat na fotky a poslat přihlášku na další workshop.

12
Led

Nové funkce na webu

Od Nového roku na našem webu kromě několika aktualizací přibylo i pár novinek. Jednou z nich je tento blog, kde budeme přidávat aktuální články z některých uplynulých akcí, informace o chystaných akcích, zajímavé odkazy apod.

Další novinkou je možnost zanechat nám vzkaz ve formě doporučení, nápadu či výtky a to i anonymně. Můžete k tomu využít jednoduchý formulář.

Těšíme se na společné chvíle v tomto roce a přejeme mnoho úspěchů, radosti a zdraví!

PF 2018

WORKSHOPY

>TRUTNOV<

>BÍLÁ TŘEMEŠNÁ<

>HOŘICE<

<VRCHLABÍ>


Máte zájem o parkourový workshop ve vašem městě?

Organizujeme workshopy pro všechny věkové kategorie, naučíme pohyb přes překážky a akrobacii od základu až po nejnáročnější techniky.

Informace na +420 725 306 174.

Nahoru ↑

Pravidelné tréninky

Během letních a zimních prázdnin se tréninky nekonají.

Zatrénuješ si s osobnostmi české freerunové scény v nejmodernější české gymnastické hale v Liberci!
Cena 700,- je za celý den a noc tréninku, včetně ubytování v tělocvičně. (cena za sobotu od 10.00 do 20.00 bez ubytování je 350,-).
Vhodné pro starší 12 let. Každý účastník nese odpovědnost za své zdraví i za příp. způsobenou škodu. (Nebo jeho zákonný zástupce).
Dopravu si každý zajišťuje sám.

Pro pravidelné návštěvníky našich tréninků (viz níže) je cena 650 Kč!
K dispozici je kuchyně, sprchy, postele atd. Doporučujeme si vzít spacák!
Aktuální informace hledej na našem facebooku.

Termíny:
24.-25.2. 2018 – OBSAZENO
24.-25.3. 2018 – REZERVUJ
14.-15.4. 2018 – REZERVUJ

Rezervace je nutná min. 7 dní předem.
Adresa haly je Jeronýmova 570 / 22, 460 07 Liberec 7. 

Pondělí a středa

  • začátečníci a mladší 12 let 16.30 do 18.00 
  • pokročilí 18.30 do 20.00 (pouze pondělí)

Vzhledem k omezeným prostorům je nutná registrace předem na níže uvedeném mailu nebo telefonu.

Místo:

ArtMoving aréna, Národní 479, Úpice. Vjezd i vchod do areálu je z ulice Národní (velká červená brána). Parkování je přímo v areálu. Vchod je na konci areálu.

Platby:

  • Permanentka na 10 vstupů za 500 Kč. (platnost 3 měsíce).
  • Jednorázový vstup za 70 Kč.

Platí se na místě v hotovosti.

Aktuální informace najdete na Facebooku ve skupině ArtMoving parkour tréninky.

Ve dnech státních svátků a o prázdninách se tréninky nekonají.

Čtvrtek 16.00 – 18.00 (kondiční cvičení, parkour, freerun)

Informace: Nikola Erberová, tel. +420 777 769 271.

Tělocvična ZŠ Komenského Náchod.

 


Informace na www.3run.cz.

tel.:
+420 732 276 747 – Radim Blažek
nebo +420 732 251 467 – Antoním Blüml

Nahoru ↑

LETNÍ PARKOUROVÝ TÁBOR

Ve spolupráci s Fajn tábory, z.s. organizujeme letní parkourové tábory v Lanškrouně.

Termíny ArtMoving kempů brzy zveřejníme.

Veškeré informace a kontakty naleznete na stránkách fajntabory.cz.

Hlavním vedoucím bude Jim Dohnal nebo Nikola Erberová.

 

Nahoru ↑